ВідеоSokyra Peruna - Дорога в АТО (Road To ATO)

Головна » Сокира Перуна: Дорога в АТО, gothic.com.ua

Сокира Перуна: Дорога в АТО, gothic.com.ua

Сокира Перуна: Дорога в АТО, gothic.com.ua

Стиль вашої музики визначається як фолк-метал, паган-метал.  Чи завжди для вас були актуальні теми язичництва, історії? В чому проявляється «народність» вашої музики?

"Я є народ, якого Правди сила ніким звойована ще не була", - так свого часу казав поет Павло Тичина у своєму легендарному творі. Я щиро вірю, що без ототожнення Митця зі своєю нацією, батьківщиною, культурною пам'яттю він буде всього лише фальшивкою, сурогатом творця. Диверсійно-ідеологічна група СП була створена в далекому 1998 році. Якщо хто не пам'ятає, то практично всі наступні роки (до зими 2013) за вголос сказану фразу «Слава Україні-Героям Слава» ви миттєво були записані в ряди нацистів, колаборантів, зрадників ідеалів «великої перемоги». А ми холоднокровно несли наші ідеї в маси, навчаючи і направляючи. Бо той, хто не знає свого минулого не має права на майбутнє. Це про історію. Що стосується віри, то ми послідовно є прихильниками дохристиянського світогляду наших Предків, на тому стояли і стояти будемо. При цьому Я впевнений, що дана тема повинна бути на сьогодні деяким чином табуйована. Не на часі зараз влаштовувати міжконфесійні баталії. Треба консолідувати націю і вести до єдиної мети і в цьому бою пліч-о-пліч будуть стояти і рідновір, і католик, і ортодокс. Чекає бій. Все інше – буде після...

У кінці пісні «Сталевий промінь волі» ви перераховуєте назви міст, де точиться війна. І стає дуже страшно і темно на душі. Як вплинули на творчість «Сокири Перуна» останні трагічні події в Україні?

Я неодноразово в інтерв'ю зазначав, що не вважаю СП просто музичним колективом. Ми — свого роду полковий оркестр, завдання якого вести в бій, сприяти духовному і культурному розвитку Воїнів, і навіть керувати формуваннями в повсякденній діяльності і в бою. І сьогодні, коли Батьківщина наша палає у вогні війни нам необхідно бути на передку музичного фронту, та й не тільки музичного. Чим СП і займається крайні два роки. Організовано десятки великих фестивалів на підтримку Добровольців, зібрані чималі матеріальні кошти, а також сд, книги, обмундирування, провіант, екіпірування і пр... Все це доставлено на фронт, були і виступи для наших Воїнів і презентації книг та екстремальні тури;) в найгарячіші точки. Слава Перемозі!

Як ви вважаєте хто зараз є другом для України? Або, можливо, ми опинилися в такій ситуації, коли розумієш, що народ залишився один на один в боротьбі із несправедливістю?

Найкращий друг для України — це українець;). Ми нарешті приходимо до осмислення того, що москалям як і Заходу ми потрібні лише як розмінна монета в їх геополітичних протистояннях. І наш шлях – це зміцнювати існуючий скелет, нарощувати м'язи і розраховувати виключно на себе. Ми повинні не топтатися на місці, а холоднокровно і впевнено йти вперед. Ідея того, що у всіх історичних баталіях необхідно ставити тільки на свої сили дозволила багатьом країнам стати наддержавами. У тому числі московитам...

І далі навколо сильної Соборної Самостійної України будемо збирати союзні нам держави в єдиний кулак. Приміром, балто-чорноморський...

Чи важливо для вас бути соціально та політично активною людиною? Як ви вважаєте чому наша українська молодь не настільки соціально активна, як наприклад за кордоном?

Людина живе в соціумі, він частина нації. Це факт. Виходячи з цього вибір кожного: бути активним або пасивним членом суспільства. Вибір чоловіка – бути активним у всьому. І справа не в тому важливо це чи ні, це перш за все природньо. В одній пісні СП «Хто ти» є наступний приспів, він буде хорошою відповіддю на Ваше запитання:

«Хто ти - обери свій шлях, 

Вбий у спокій останній цвях.

Рух, активність, не паси задніх 

Не будь у стаді, але не будь зайвим!»

Що ж стосується української молоді, то бачу, що це гіпер соціально активна молодь. Це довів і Майдан, і війна з Московією. Впевнений, скоро саме фронтова молодь, молоді бліндажні аристократи візьмуть владу в Україні в свої міцні руки.

Ви довірлива людина? І чи легко іншим досягти вашої довіри, або для цього необхідно дуже попрацювати? 

Необхідно дуже добре попрацювати або ж мати блискучі рекомендації;))

Що для вас означає «бути повстанцем»? Ви вважаєте себе таким?

Бути повстанцем для мене означає постійну готовність протистояти несправедливості у різних сферах життєдіяльності Батьківщини. Бути готовим принести себе в жертви високим ідеалам, відстоювати свої принципи зі зброєю в руках. Бути готовим незалежно від сили противника освятити ножі повстання. І в нашій спільній пісні з КВ (КОМУ ВНИЗ) вибудуваний ланцюг: Козаччина Хмельницького – Гайдамаки Гонти і Залізняка – Холодноярці - Воїни Упа - Воїни Майдану - Воїни Вітчизняної війни. Різні епохи, різний ворог, але об'єднує всіх - безкорисливе гаряче служіння Українській Державі.

Окрім діяльності у «Сокирі Перуна» ви також приймали участь у таких сайд-проектах як GSA (Germanic Slavonic Army), Johnnie Zigger – White Label у 2008 році, і у Tattooed Bagpipers в 2014 році. І саме у Tattooed Bagpipers, здається «Повстанець» звучить різними мовами? Розкажіть трішки про ці проекти.

З 1998 року я займаюся організацією великих міжнародних повстанських фестивалів. За цей час в Україні переграло величезна кількість музикантів з Польщі, Німеччини, Чехії, Словаччини, Угорщини, Італії, Голландії, Великобританії, Швеції, Білорусі, США та Канади.

Проект GSA був народжений напередодні концерту 2009 року, ми домовилися провести тиждень у київській студії і записати цей багато в чому унікальний проект. Участь приймали: Арсеній Білодуб (СП, Україна), Big Ed (Bound For Glory, США), Tim (Brigade M, Нідерланди), Anti System (РФ) і музиканти вище перелічених колективів. Багато в чому це була імпровізація і експромт. Але результат порадував і нас і слухача.

Johnnie Zigger – White Label – це мій проект і музикантів СП, які грали в команді в різний час. Ми зібралися і записали такий продукт в стилі шаленого брутального хардкору;)

Tattooed Bagpipers – проект, записаний на київських пагорбах влітку 2012 року, після фестивалю Перун Фест. У створенні альбому окрім мене взяли участь Griffin (Канада), Stigger (Англія), Jan-Peter (Німеччина), Anti System (РФ). Диск вийшов на лейблі SVS, офіційний дистриб'ютор - PC Records (Німеччина). В незвичайній інтерпретації Вас чекають пісні, в оригіналі сповнені такими виконавцями, як: Lunikoff, Black Sabbath, AC/DC, Цивільна Оборона, Johnny Cash, Володимир Висоцький, Bad Company, Монгол Шудан, Біла Гарячка, Lynyrd Skynyrd.

Сюди б я відніс ще й проект 2012 року KYIV4, присвячений сучасним правим в'язням режиму внутрішньої окупації. Альбом також був записаний після фестивалю Перун Фест в Києві, але в 2011 році. Крім мене приймали участь Ken Mc Lellan (Brutal Attack, Англія), Barny і Jan-Peter (Німеччина).

З відомим музичним гуртом КОМУ ВНИЗ вас пов’язує і творчість – такі пісні спільного виконання, як «Ми випрягли волів», «Повстанець», «Птаха на ймення Nachtigall», і хороші дружні стосунки. Чи плануєте ви в недалекому майбутньому нові спільні проекти з цим гуртом?

Наші відносини ми називаємо братніми, це повніше відображає тремтливість наших уз;). Що стосується планів, то коли творчі люди збираються разом результатом завжди буває щось талановите і правильне. Тож побажайте нам частіше зустрічатися і після міцних козацьких обіймів піде народження променю світла під назвою пісня;) або що-небудь інше. Бо несповідимий шлях Творця…

Які найголовніші цінності у вашому житті?

Ідея; Справедливість; Свобода Волі; Причетність до Природи, Космосу.

Своєрідність цінностей як основи життєдіяльності людей можна відобразити давньою байкою. Мандрівник запитує у трьох робітників, які возять цеглу: «Що ви робите?». Один відповідає: «Цеглу вожу», другий – «На хліб заробляю», третій – «Храм будую». Це і є образним відображенням різних ціннісних орієнтацій людей. Так от я мабуть храм будую…

Коли потрібно прийняти важливе рішення, чи варто радитись з кимось, як краще вчинити, або потрібно у всьому покладатися тільки на самого себе, на свій розум?

Все залежить від того, яке саме рішення треба прийняти, в якій сфері. Є рішення, які я приймаю виключно самостійно (наприклад, концепція альбому, фестивалю тощо) і відповідно беру всю відповідальність за результат на себе, але в цілому я за команду. Це часто дозволяє уникнути серйозних помилок.

Назвіть музичних виконавців, які вплинули на вас як на слухача, на ваше становлення як музичного виконавця?

Кому Вниз – мастодонти і патріархи, вчуся у них невтомно.

Screwdriver, Bound For Glory, Nokturnal Mortum, Johnny Cash, Warlord, Motorhead, Manowar, Apocalyptica.

Що очікувати від гурту «Сокира Перуна» у наступному 2016 році?  Чи маєте ви вже якісь далекосяжні творчі плани?

Тактичні плани на 2016:

Запис і реліз альбому «Дорога в АТО».

Завершення роботи над фільмом про Фестиваль «Повстанець-2015» і реліз двд-бука спільно з диском ексклюзивних композицій всіх учасників.

Завершення роботи над фільмом про концерт, приурочений до 15-річчя СП (2013 рік) реліз.

Заплановані ряд концертів, в тому числі найближчі в січні у Вільнюсі, Литва і в лютому в Будапешті, Угорщина.

 

Дякую від серця пані Ірині Каленській та Українському Готичному Порталу за інтерес до нашої творчості.

Тільки Перемог!

Iryna Kalenska, gothic.com.ua, 2015.12.10